piątek, 23 września 2011

Tabor kozacki/ Cossack tabor/ Kазачий табор

Kozacy ustawiają swoje wozy tworząc istną fortecę. Nie do zdobycia dla kawalerii, a i dla piechoty stanowiącą nie lada wyzwanie. To ulubiony przez Kozaków i niezwykle skuteczny sposób prowadzenia walki. Ale i na to znalazła się rada. W 1596 pod Sołonicą hetman Żółkiewski nie zaatakował bezpośrednio taboru, ale prowadził działania nękające i ostrzał artyleryjski. Zmusił w ten sposób Kozaków do kapitulacji...

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Witam serdecznie może trochę nie na temat ale zbieram na moim blogu dotyczącym szablonów do Blogera społeczność która będzie obserwatorem mojego bloga dlatego mam dla Ciebie mała prośbę jeśli to nie problem , Proszę dodaj Się do osób obserwujących mój blog a jeśli posiadasz już konto na Google plus daj mojemu blogowi plusa. Dla Ciebie to dosłownie minutka czasu a dla mnie ogromna pomoc by Polska blogosfera mojej ukochanej platformy jaka jest Blogger dostrzegła mój blog a tym samym by polubił mnie wujek Google.

Więc jeśli to nie problem dodaj się proszę do osób obserwujących mojego bloga, zapulsuj go i korzystaj do woli z jego zawartości w celu zmiany wyglądu Twojego bloga według swoich własnych gustów i potrzeb ;)

Pozdrawiam serdecznie
Robert → http://darmoweszablony.blogspot.com